Парковка розбрату. Чому у Хмельницькому лишають авто на газонах дворів?

Порядок та повага – не десь міфічно далеко. Вони у кожного під носом, просто у дворі. Але ж ми так швидко забуваємо про це, якщо є хоч якась можливість поставити своє авто поближче до під’їзду.

Боротися з дворовим хаосом насправді складніше, ніж із якоюсь загальноміською проблемою. Бо ж тут ідеться не про незнайомих порушників, а про твоїх сусідів. Яким ти щодня “здрасьте”.

Так сталося, що нам пощастило. У нашому дворі капітально відремонтували дорогу та облаштували додаткові паркомісця.

А після завершення реконструкції виявилося: місць вистачає не всім. Залишити авто трохи далі, біля паркану, або з іншого боку будинку – для багатьох непідйомний квест.  Тому транспорт і далі днює та інколи ночує на газоні.

Сам газон деінде вже й на газон перестав бути схожим. Але люд це не колише. Інколи здається, що ми стали куленепробивними. Бо вже не торкає нічого: ні сміття, ні всюдисущі алконавти, ні тим паче чиєсь авто на травичці.У підїзному чаті на пропозицію викликати до горе-паркувальників поліцію мені написали: “Це смішно”. А сусід, до якого я підійшла з проханням не ставити авто на дитячому майданчику, інакше ризик штрафу, процідив: “Я тобі теж подлянку зроблю!” І дав по газам. Хоча наступного дня таки перемістився у паркувальну зону.

Складність паркування – питання, яке саме собою не розсмокчеться. Тож поки українці ігнорують проблему, у країнах ЄС навчилися її вирішувати. Хоча один заїжджий пан, який лишив свою автівку біля самісінької дитячої гойдалки, пробував мені довести: на Заході теж паркуються на траві. Не впевнена, що це правда.

З-поміж інших прикладів мені подобається досвід Барселони, де територія поділена на зони. Ті місця для паркування, які позначені зеленим кольором, призначені лише для мешканців району. За символічну плату. У наших дворах можна було б започаткувати щось схоже.  От тільки поки незрозуміло, хто все контролюватиме.   

Тому нині й дішли висновку: є лише один спосіб не дати знищити газон – загородити його. Огорожа у вигляді будь-чого – той лом, проти якого нема “прийому”. Перепона покладе край дворовим чварам. Бо більшість сприймуть її, як неминучість. Поки зупинилася на варіанті напівсфер. 

КОМЕНТАРІ

Про автора

Русіна Світлана

Журналістка-універсалка. Блогерка. Є досвід роботи на різних медіа-платформах: газеті, радіо, інтернет-сайтах та 14 років на хмельницькому телебаченні.

Недавні записи

Календар

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031