Портрет антивакцинатора

П

Антивакцинатори – це переважно неосвічені люди? А от дослідження американців говорять геть інакше. Давайте розбиратися зі щепленнями без  істерики і образ. А ще краще, посилаючись на щось певне. 

Часто можна зустріти твердження: в Америці щеплюють і нікого не запитують. Та чи так одностайно в Штатах ставляться до вакцинації? Виявляється, за проведеними у 2004 р. дослідженнями сформували портрет батьків щеплених і нещеплених дітей. І, ой – це ж треба – він виявився ось таким – “Undervaccinated children tended to be black, to have a younger mother who was not married and did not have a college degree, to live in a household near the poverty level, and to live in a central city. Unvaccinated children tended to be white, to have a mother who was married and had a college degree, to live in a household with an annual income exceeding $75 000” .  

Для тих, хто не знає англійську, переклад останньої тези:

“Нещеплені діти переважно білі. Їхні матері старше 30 років, заміжні, мають академічний ступінь, їх родини заробляють більше як 75 тис. дол на рік.”

Наступна дуже суперечлива теза: щеплені, якщо і хворіють інфекційними недугами (від яких вакцинувалися), то у легшій формі. Тоді питання: звідки відомо, як протікала би хвороба у цієї дитини, будь вона не щеплена? Та головне – чи хворіла би ця дитина на інфекційні хвороби взагалі? Такої статистики апріорі бути не може. А твердження всього лише маніпуляція.

Якщо кожен добряче задумається, обов’язково пригадає кілька випадків, коли знайомі щеплені діти хворіли на інфекційні хвороби. Особливо багато таких, за моїми с постереженнями, з кашлюком. При чому вакцинованим дітям такий діагноз або не ставлять (щоб не псувати струнку статистику). Або кажуть про це батькам “по секрету”. У картці ж записують зазвичай “бронхіт”.

Моя щеплена від всього подруга хворіла на кір (важко), краснуху та двічі(!) на паротит. Логічно, що у користь щеплень їй вірити складно.

Далеко не всі українські медики щеплюють своїх дітей. А дехто з хмельницьких медичних чиновників домоляється про вигадані записи щодо щеплень у картці. (вибачте, але прізвище не назву).

З особливою підозрою до вакцинації ставляться ті медики, що мають справу з лікуванням аутоімунних хвороб. Спеціального дослідження для підвердження або спростування тези про зв’язок цих хвороб з вакцинацією в Україні не проводили. А от у США – так. Там виявили зв’язок між щепленнями та випадками червоної вовчанки, дермотоміозиту та антифосфоліпідного синдрому. Наші ж ескулапи переконують: такий зв’язок – уява осіб типу #яжемать.

Знову ж у Штатах віднайшли зв’язок між частими випадками астми, алергічними реакціями, неврологічними розладами та вакцинацією.

Поміркуємо, звідки коріння неприйняття щеплень в Україні. Найбільший спротив виник після подій 2008 року. Тоді в державі хотіли влаштувати чи не наймасштабнішу вакцинацію – КаКа (від кору та краснухи) осіб від 15 до 29 років.  Хотіли, але так і не провели. Нагадаю, за декілька годин після щеплення “какою” помер 17-річний Антон Тищенко з Краматорська. Ще бельше 80 учнів з тієї ж школи опинилися на лікарняному ліжку.

А це вже осінь 2015 року. Медикам зі всієї країни приходить міністерська вказівка: забезпечити в регіонах масову вакцинацію від поліомієліту. Чого б це? Бо, кажуть, на Закарпатті випадок хвороби зафіксовано.

І тут раптом виявляється: розлючений тамтешній губернатор Г. Москаль скаржиться на МОЗ у Генпрокуратуру. Випадки хвороби у регіоні заперечує, а кампанію вважає “сумнівним експериментом”. 

Таку ж думку про масову вакцинацію на поліомієліт оприлюднює і відомий лікар-інфекціоніст Борис Панфілов.

З БЦЖ теж не все так просто. Через досить логічне запитання багатьох українців про 20-річну українську епідемію туберкульозу попри високий відсоток щеплених лише нещодавно вакцинатори відверто відповіли: БЦЖ здатне захистити лише від розсіяних форм туберкульозу. Від легеневого типу – ні. Тим паче у країні, де значний відсоток населення перебуває за межею бідності.

Чергове питання: якщо медицина визнає ускладнення від вакцинації, то як держава згодом допомагає тим, у кого ці ускладнення виникли. Так-так – саме допомагає, а не ховається у кущі з папірцем, де батьки “взяли всю відповідальність на себе”.

Моя подруга з Голландії щеплює своїх дітей. Каже, там у випадку ускладнень після вакцин передбачена компенсація. А що у нас?

Недавні записи

Останні коментарі

Архіви

Категорії

Мета