Нові російські скрєпи: скажи-ка, дядя!

Н

День визволення Росії від армії Наполеона запропонували урочисто святкувати депутати Держдуми. Серед них і український за походженням режисер Володимир Бортко.

Це вже надцята спроба проштовхнути святкування дати на державному рівні. Примітно, що цього разу депутати визначили для неї 7 січня.  З чим це пов’язано?

У російському зомбо-ящику намітилася нова тенденція – собачити РПЦ. Ще б пак – Гундяєв вийшов лузером. Томоса ніколи не було. А скрєпи похитнулися чисто конкретно. Розкрєпилися! Треба негайно заповнити чимось порожнє місце. Фактично ми маємо зараз змогу спостерігати, як мокшанська історія вчергове  змінює вектор.

Православне Різдво 7 січня, звісно, ніхто так одразу відзначати не перестане. Бо найконсервативнішими у суспільстві є самі релігійні традиції. Але один з досить хитрих прийомів – ввести паралельно з християнським ще одне свято – патріотичне. А потім, глядіш, і про Різдво всі забудуть.

І у Московії це прохавають – будьте певні. Дуже незначний відсоток додумається поцікавитись, а за яких це обставин і коли Росія “перемогла” Наполеона. Яким вона боком до цієї перемоги взагалі? З таким же успіхом мокшани могли б відзначати день спалення Москви. 

Паралельно у Московії відбувається і поступове відродження іміджу Золотої Орди. Власне, поблажливе ставлення до цієї формації у РФ намітилося ще навіть до подій на Донбасі. Років 7 тому російські вчені-математики, дослідивши дати, дійшли висновку: “росіяни” і є Орда. Тоді, щоправда, Орду хотіли пристикувати до української Русі – Русь-Орда. 

З плином часу стало зрозуміло: з росіян і христяни ніякі, і слов’яни такі ж. Тож незабаром ми всі побачимо нову стару Росію. Котра, як і раніше, пишається своїми неіснуючими перемогами та неабиякою кровожерливістю. А з іншого – позиціонує себе, як щось докорінно відмінне від України. Вангую, у майбутньому їхні історики визначать і “точну” дату народження Чингісхана. І вона дивним чином співпаде з 22 квітням. Бо ж у азійського полководця є одна безперечна перевага. Його діяння були настільки давно, що їх значно важче перевірити, ніж вчинки того, хто лежить у мавзолеї.

Недавні записи

Останні коментарі

Архіви

Категорії

Мета