У мене був зір, як у кота. А потім я раптом почав сліпнути – хмельничанин-діабетик

У

Йому за 40 і він за фахом медик. П’ять років років хмельничанин Сергій (ім’я змінене) знає про свій діагноз. У Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом чоловік погодився розповісти про те, як відтоді змінилося його життя. За словами Сергія, все почалося з того, що він відчув різке погіршення зору.

У мене все життя був зір, як у кота, котрий бачить у ночі. І тут раптом почав сліпнути. Не міг навести різкість. Загалом зір погіршився на 60%.

  • В одній з хмельницьких лікарень мені запропонували операцію. Але сказали, що гарантують результат лише на 50%. Мене таке не влаштовувало. І я поїхав у Київ. Там офтальмолог, оглянувши мене, одразу ж сказав: “Хлопчику, у тебе може бути діабет”. Тут же зробили аналіз і все підтвердилося.

Чому тоді такий аналіз не зробили у Хмельницькому? 

  • Тут навіть не запідозрили діабет.

А інші симтоми були: спрага, часті позиви до сечоспускання, втомлюваність? 

  • Нічого такого не було. Я все життя з дитинства пив багато чистої простої води. Виснаження чи сухості у роті теж не відчував.

І що у Києві вам одразу ж зробили операцію? 

  • Ні, вони зобов’язали дотримуватися дієти, щоб понизити рівень цукру. Спочатку у мене він був 12  ммоль/л  при верхній нормі 5,5. За два місяці дієти показник став ближче до норми. Тоді мене і прооперували. Зір відновився на 100%. Сучасні технології дозволяють це зробити. Тільки у Хмельницькому ними не володіють. 

Як змінилося ваше життя після встановлення діагнозу та операції?

  • Фактично я постійно на дієті. Вона типова для всіх, у кого діабет 2-го типу. Під забороною ковбаса, майонез, жирне м’ясо, напівфабрикати.

  • Я купив собі глюкометр. Постійно перевіряю рівень цукру. Зараз він у мене зазвичай не вище, ніж 6,8. Стараюся, щоб було не більше восьми. Якщо дієтою мені цього досягти не вдається, приймаю  пігулки. Норма рівня цукру натщесерце та після прийому їжі різниться. На це теж треба зважати.

Намагаюся багато ходити. Працюю у себе в саду. Без фізичної активності цукор не розщіпляється. 

А ви помічали, коли саме рівень цукру підвищується? І що ви тоді відчуваєте? 

  • Помічав. Коли я потрапляю на якесь застілля зі смачною їжею та випивкою. (сміється) Потім відчуваю сухість у роті та втому.

До лікарів часто ходите? 

  • Я скептично ставлюся до рівня професіоналізму місцевих медиків. Більше казати не буду.

Ваше побажання тим, хто дізнався, що у нього цукровий діабет? 

Закордоном до діабету давно не ставляться, як до чогось фатального. Це просто привід змінитися. Тому я бажаю всім не переживати. І обов’язково, окрім дієти, не забувати про фізичну активність. Оскільки саме вона – шлях до зниження та нормалізації цукру у крові.

Недавні записи

Останні коментарі

Архіви

Категорії

Мета