Як одружити холостяка?

Я

Це словосполучення добре знає Google. Армія жінок набирає у пошуку заповітну фразу. Але от так сталося, що однойменний американський фільм не про це. І хоча кінопрем’єра давно відгула, можливо, для когось цей відгук виявиться корисним.

Правда ж, щойно почувши “Як одружити холостяка?”, одразу малюєш щось сопливо-бульбашкове? Та й фабула обіцяє класичну милораму: він і вона зустрічаються на чужому весіллі. Як же мило все буде!

Але ж ні. Вже на 10 хвилині фільму розумієш: від мелодрами тут лишили ріжки, ніжки й оту фабулу, на яку багато хто купився, бажаючи безтурботно провести вечір. Якщо ви невиправний романтик, вам не сюди. Якщо ви любите закручені сюжети та спецефекти, вам теж не сюди.

Одного соціопата у якості головного героя режисеру виявилося замало. Тут їх одразу двоє – цинік Френк (Кіану Рівз) та дивна кривляка Ліндсі (Вайнона Райдер). Два чоботи пара. І все. У фільмі використали непересічний прийом: всі інші персонажі – фоном, безсловесним антуражем. І тільки Френк і Ліндсі – з репліками.

У мережі тонна негативних рецензій на цей фільм. Основний аргумент: все кіно – це безкінечний діалог-перепалка двох соціопатів. І попри це, уважно вслухавшись, можна добряче натішитися.

Френк – симпатичний бородатий незворушний скнара, який за звичкою забирає з номеру готелю все – від шоколадок до тапок та вважає, що:

  • у цьому житті ніхто нікому на фіг не потрібен
  • у розбитому серці нема нічого жахливого, якщо уявити собі, що ти могла лишитися з цим поганцем та до кінця днів бути нещасною
  • явний сексуальний одяг у жінок – це не сексуально

Зрештою майже всі репліки Френка можна розтягнути на цитати. Сарказм простягається до національного рівня, бо він прикалується навіть над державою, у якій живе, над політкоректністю, над сенсом життя. А єдине вразливе місце цього циніка – стосунки з батьками.

Ліндсі, на жаль, тьмяніє в ореолі блискучого цинізму свого вимушеного сусіда. Бо цим двох судилося провести разом дорогу, жити поряд в готелі та сидіти за одним столом на весіллі. І у всі моменти Вайнона Райдер здатна збісити своїм фірмовим кривлянням, від якого між її брів вже складка утворилася.

У них навіть секс абсурдний – у полі, після порятунку чи то від пуми, чи то від лева. Вони й самі не знають, хто це був.

То як же одружити холостяка? У трейлері обманюють, обіцяючи – буде рецепт. Ні фіга не буде. Як нема його і у житті.

P.S. Авторка цього відгуку – дружина чоловіка, який зв’язав себе путами Гіменея у віці далеко за 30. І, може, саме тому фільм прийшовся до смаку.

Недавні записи

Останні коментарі

Архіви

Категорії

Мета