Вона: феномен трансформера

Коли ця літня жінка на інвалідному візку виїхала на сцену під час Революції Гідності, закралася думка: це вже політичний труп. Але «бабуся» не лише встала на ноги й причепурилася, а й вочевидь знову мітить на головне крісло країни. І поки одні створюють з нею меми, ВОНА набирає балів.

Юлія Тимошенко – це місцева … хто? Хотіла написати: Жанна Дарк. Але ж її образ значно об’ємніший. Та має ознаки серіальності. Коли герой втрачає популярність у глядача, сценаристи пишуть нові несподівані епізоди. ВОНА давно працює з найкращими політтехнологами. Та щоразу  вміло виринає із забуття оновлена.

Поставши на ноги у часи гнилого кучмізму, ця персона зайняла свою унікальну нішу – вічного трансформера в українській політиці. Незмінним лишається одне: Юля прекрасна у боротьбі. І з цієї сходинки вона не зійде.

На початку нульових, коли Данілич вже почав викликати у народу стійке роздратування, Тимошенко – одна з тих, хто зміг цей стан використати собі на користь. Під час акції «Україна без Кучми» чимало політсил заробляли собі бонуси. Але лише «Батьківщина» зі своєю незмінною лідеркою і нині на плаву. Подивіться на це фото.  Хто з цих персон, крім Юлі, досі тримає хвіст пістолетом?

Хоча після відсидки за газові махінації ВОНА не одразу оговталася та навіть припустилася тактичних помилок. Інакше як пояснити появу у партії одіозної Надії Савченко? «Батьківщина», яка на Майдані проявила себе досить аморфно, потребувала адреналіну. Полонена на той час Савченко ніби підходила. Та що там казати: до цього фетиша на початку 2016 року намагалися притертися всі, кому не ліньки. Згадайте лише хмельницьких бепепешників, які з обличчями П’єро стояли у сквері ім. Шевченка, тримаючи плакати «Надії волю».

Від скандальної геройки-терористки відхрестилися так само легко, як і возвеличили. Тим часом ВОНА визначилася із зачіскою, вдягнула окуляри та пішла засівати країну популістськими гаслами. І знову можна сміятися з усіх тих маніпуляцій на газі, пільгах та зубожінні. Але пам’ятаймо: за результатами декількох хвиль виборів  в ОТГ «Батьківщина» стала першою. Та заразом скористалася шансом, щоб причепити ярмо своєму опоненту «Блоку Петра Порошенка» – агонія провладної сили.

У 2018 р. Тимошенко ще раз довела свою пластичність. Застарілу соціальну парадигму  оновили орієнтацією на просунуту молодь та нові технології. «Батьківщина» влаштувала Всеукраїнський економічний форум. Де стильна лідерка жонглювала модними словечками.

І все було б класно, якби не одне «але». Юлію Володимирівну неможливо клонувати. Регіональні ватажки явно не дотягують до харизматичної Тимошенко. А при погляді на очільника, наприклад, Хмельницького обласного осередку «Батьківщини» взагалі закрадаються сумніви у його дотичності  хоча б до якихось справ Юлії Володимирівни. Нині буде цікаво спостерігати, чи змінять «коня на переправі»? Бо ж здатність трансформуватися мають далеко не всі.

КОМЕНТАРІ

Про автора

Русіна Світлана

Журналістка-універсалка. Блогерка. Є досвід роботи на різних медіа-платформах: газеті, радіо, інтернет-сайтах та 14 років на хмельницькому телебаченні.

Недавні записи

Календар

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930